Nasze publikacje

Najnowsze


Dodany przez Paweł | 2016/04/14

Fachowa ocena stanu technicznego budynku
Niezwykle ważnym elementem w chwili, kiedy zaczynamy budowę, czy też jesteśmy w jej trakcie są ekspertyzy budowlane, jakie to mają znaczenie nie tylko dla potencjalnego użytkownika budynku, albowiem gwarantują bezpieczeństwo prac, a także faktyczną ocenę stanu lokalu, ale także są istotne dla różnorodnych urzędów w chwili, kiedy przedstawiamy dokumenty o zakończeniu prac.

Warto, więc wiedzieć, czym w zasadzie są ekspertyzy techniczne, w jaki sposób są wykonywane, oraz jaka jest ich główna rola. Ponadto szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.budownictwo.dekra.pl.

Ocena jest istotna
Jeżeli chcemy wyjaśnić, czym są ekspertyzy budowlane z całą pewnością mamy na uwadze, że są to opinie, które wydawane są przez fachowców i specjalistów w tej branży. Ocena tego typu zawsze jest wydawana na podstawie oględzin i dostępnej dokumentacji projektowej. Jeżeli mowa o ekspertyzie technicznej mamy na uwadze, że jest ona także poparta badaniami, które to mogą dotyczyć na przykład wytrzymałości fundamentów, czy też ścian oraz stropów. Taka ocena dokonywana jest przez rzeczoznawcę i dotyczy także dachu oraz ogólnego stanu technicznego naszego budynku.
Warto mieć na uwadze, że ocena jest uzależniona nie tylko od stanu budynku, ale także od konkretnej sytuacji. W takiej ocenie zawsze mamy do czynienie z dwoma elementami ekspertyzą oraz z opinią o charakterze technicznym. Opinia wydawana jest przez fachowca, który to dokonuje oględzin budynku, a także studiuje istniejącą dokumentację.
Taka opinia nie zawsze jest jednoznaczna, dlatego też muszą zostać przeprowadzone dodatkowe prace. Do tego celu stosuje się ekspertyzę techniczną, która za pomocą wiarygodnych badań oraz pomiarów i obliczeń, sprawia, że opinia staje się fachowa i profesjonalna. Oczywiście pod względem poniesionych kosztów opinia jest tańsza, aniżeli ekspertyza wydawana przez fachowca, jednakże warto ponieść koszty, gdyż jest przydatna.

Okiem reportera


finanse
ekonomia
pieniądz
budownictwo