Skąd wziąć sztandar?

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse

Skąd wziąć sztandar? (...) Sztandar - nieodłączny element podniosłych uroczystości, symbol i wizytówka różnych zgrupowań, oddziałów, instytucji... Niejako reprezentuje swego właściciela podczas świąt religijnych, państwowych i lokalnych, balów i spotkań charytatywnych, wreszcie i imprez sportowych. Jest szczególnie cenny dla żołnierzy czy strażaków, którzy nierzadko strzegą go od pokoleń jako niezwykle ceną pamiątkę. Zarówno w historii, jak i obecnie odgrywa niebagatelną rolę. Ale czy zastanawiali się kiedyś Państwo, skąd obecnie biorą się sztandary? Przypuśćmy, że jakaś (...)

Dodany przez Bartłomiej | 2017/12/29

Skąd wziąć sztandar?

Pomoc w walce o swoje prawa

Artykuły wg słów kluczowych: finanse, odszkodowanie, pieniądz, przedsiębiorstwa

Pomoc w walce o swoje prawa (...) Wypadki samochodowe zdarzają się bardzo często, zwłaszcza w warunkach zimowych. Niekiedy są niczyją winą, po prostu warunki pogodowe utrudniają jazdę i nie zawsze da się zahamować w odpowiedniej chwili. Na szczęście znaczna porcja tych wypadków samochodowych to względnie niegroźne stłuczki i odrapania. Ale wszystkie kolizje na drodze trzeba zgłosić do swojej firmy ubezpieczeniowej, aby otrzymać należne poszkodowanemu (...)

Dodany przez Paweł | 2017/12/12

Pomoc w walce o swoje prawa

Usługi rachunkowe

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse

Usługi rachunkowe (...) Biuro rachunkowe to miejsce dla osób, które w firmach zewnętrznych poszukują dla siebie odpowiedniej księgowej/ księgowego. Trzeba przyznać, że w tym zawodzie zdecydowanie przewodzą panie, chociaż nie wiem dlaczego. Jednak zdarzają się również panowie, którzy samodzielnie albo z kilkoma osobami decydują się na prowadzenie biura rachunkowego. Takie biuro to idealna oferta dla najróżniejszych firm, które w swojej hierarchii nie przewidują stworzenia działu księgowego. Mowa tutaj oczywiście o bardzo małych firmach, spółkach, którym najzwyczajniej nie (...)

Dodany przez Bartłomiej | 2017/08/03

Usługi rachunkowe

Maty wejściowe - co, gdzie i jak

Artykuły wg słów kluczowych: finanse, mata, mata wejściowa, pieniądz, przedsiębiorstwa, recepcja, wejście

Maty wejściowe - co, gdzie i jak (...) Zapotrzebowanie na maty wejściowe jest bardzo duże, ponieważ swoje zastosowanie mają one w różnych miejscach. Przede wszystkim chodzi tutaj o biurowce, czy też zwykłe mieszkania. Każdy może sobie taką matę położyć przed wejściem do (...)

Dodany przez Jarosław | 2017/06/15

Maty wejściowe - co, gdzie i jak

Zdobywanie informacji o finansach

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Zdobywanie informacji o finansach (...) zmieniają się dość często i warto zadbać o to, aby nasza wiedza była aktualna. Z jakich stron internetowych korzystać? Ze sprawdzonych. Generalnie nie warto zaglądać do stron i encyklopedii, które mogą edytować inni ich użytkownicy, ponieważ nigdy nie będziemy mieć stuprocentowej pewności co do rzetelności danego wpisu. Staraj się więc trzymać stron prowadzonych przez fachowców w dziedzinie finansów. Aby rozpocząć wyszukiwanie, możesz po prostu wpisać frazę taką jak jakimi sposobami odzyskuje się należności i zapoznać się z serwisami, które opisują ten problem. Wiele bardziej specjalistycznych pytań (...)

Dodany przez Karolina | 2017/03/22

Zdobywanie informacji o finansach

Optymalizacja podatkowa

Artykuły wg słów kluczowych: ekonomia, finanse, przedsiębiorstwa

Optymalizacja podatkowa (...) optymalizację, jednak jest ich o wiele więcej, a szczegóły znają głównie specjaliści od prawa i księgowości. Własna działalność gospodarcza pozwala na płacenie podatku liniowego w wysokości 19 % oraz preferencyjnego ZUS-u.  Jednym z rozwiązań pozwalających na obniżenie podatków przez niektóre firmy (zwykle nowe) jest także amortyzacja środków trwałych. Kwota amortyzacji nie może przekroczyć 50 tysięcy euro, ale już samo to pozwala na oszczędność.Rozliczenie strat podatkowych również jest działaniem pomocnych, choć trzeba pamiętać, by w kolejnych latach wykazywać taki dochód, który pozwoli na odliczenie kwoty straty w (...)

Dodany przez Jarosław | 2016/07/26

Optymalizacja podatkowa

Fachowa ocena stanu technicznego budynku

Artykuły wg słów kluczowych: budownictwo, ekonomia, finanse, pieniądz

Fachowa ocena stanu technicznego budynku (...) które to mogą dotyczyć na przykład wytrzymałości fundamentów, czy też ścian oraz stropów. Taka ocena dokonywana jest przez rzeczoznawcę i dotyczy także dachu oraz ogólnego stanu technicznego naszego budynku.Warto mieć na uwadze, że ocena jest uzależniona nie tylko od stanu budynku, ale także od konkretnej sytuacji. W takiej ocenie zawsze mamy do czynienie z dwoma elementami ekspertyzą oraz z opinią o charakterze technicznym. Opinia wydawana jest przez fachowca, który to dokonuje (...)

Dodany przez Paweł | 2016/04/14

Fachowa ocena stanu technicznego budynku

Wokół rynku ubezpieczeniowego

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, finanse, pieniądz, ubezpieczenia

Wokół rynku ubezpieczeniowego (...) Rzecznikiem Ubezpieczonych, każde towarzystwo ubezpieczeniowe powinno więc liczyć się z tym, że będzie nadzorowane i karane w przypadku nie wywiązania się ze zobowiązań.Niewielu klientów zakładów ubezpieczeniowych zdaje sobie jednak sprawę z tego, że udzielenie gwarancji ubezpieczeniowych w odniesieniu do ubezpieczeń obowiązkowych, nie leży już ani po stronie Komisji Nadzoru Finansowego, ani Rzecznika Ubezpieczonych, ani niewspomnianej wcześniej Polskiej (...)

Dodany przez Paweł | 2016/01/15

Wokół rynku ubezpieczeniowego