Nasze publikacje

Najnowsze


Dodany przez Jarosław | 2018/05/25

Jaki prezent wybrać dla dziecka ?
W naszym życiu świętujemy z wielu okazji - czy to urodziny, imieniny, chrzest, czy też pierwsza komunia, bądź bierzmowanie.

Każda z tych uroczystości wiąże się z koniecznością zakupu odpowiedniego prezentu, który powinien być dopasowany do wieku osoby obdarowywanej, jak również jej preferencji, upodobań i zainteresowań. Co jednak w sytuacji, kiedy nie wiemy czym dziecko się interesuje i co mogłoby sprawić mu radość? Jest pewna grupa prezentów uniwersalnych, które zawsze dobrze wypadną!

Prezentem uniwersalnym dla dziecka w wieku powyżej siedmiu lat są wszelkiego rodzaju zegarki - takie dziecko prawdopodobnie zna się już na zegarku i będzie mogło wykorzystać jego możliwości związane nie tylko z odmierzaniem czasu do końca najbliższej lekcji w szkole.

Dzisiaj prezent dla dziecka nie może być zwykłą grą planszową, czy też zabawką. Bardzo często wydaje nam się, że tego typu prezent zostałby odstawiony na półkę i nigdy nie byłby użyty. W przypadku zegarka nie ma takiej obawy!

Ile jednak kosztuje tego typu prezent? Wszystko zależy od naszych możliwości finansowych i budżetu, który chcemy przeznaczyć na prezent - w sklepach znajdziemy zegarki elektroniczne kosztujące od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Warto jednak pamiętać, że dobrej jakości szwajcarski zegarek elektroniczny to wydatek mniej więcej minimum kilkuset złotych.

Dlaczego jednak zegarki elektroniczne będą lepszym pomysłem od tradycyjnego ze wskazówkami? Wiele dzieci, szczególnie tych młodszych, ma bardzo często problemy z poprawny odczytaniem godziny na tarczach, które nie posiadają pełnego oznaczenia godzin. Dzisiaj ciężko jednak znaleźć na rynku model zegarka wskazówkowego z oznaczeniami na całej tarczy (w większości przypadków oznaczone są jedynie godziny 3., 6., 9. i 12.). Zegarek elektroniczny to także znacznie większy gadżet i dodatkowe możliwości i również z tego powodu może łatwiej przypaść dziecku do gustu - kalendarz, czy stoper to już podstawa niemal każdego zegarka elektronicznego dostępnego na naszym rynku!

Okiem reportera


różne
polityka
informacje