Nasze publikacje

Najnowsze


Dodany przez Jarosław | 2017/09/05

Leczenie żylaków
Żylaki kończyn dolnych należą do najbardziej rozpowszechnionych chorób wśród dorosłych.

Ocenia się, że żylakami kończyn dolnych jest dotkniętych 20-50% dorosłej populacji. Żylakami nazywamy poszerzenia żył powierzchownych, które wyglądają jak balonowate uwypuklenia pod skórą na nogach.Powstawanie żylaków jest wieloczynnikowe, jednak najważniejszą rolę w ich powstawaniu i powiększaniu odgrywa niewydolność zastawek żylnych oraz wrodzone lub nabyte osłabienie ściany żył. 
Najczęstszymi pierwszymi zmianami sygnalizującymi, że warto udać się do lekarza chirurga są pajączki, nasilający się wieczorami obrzęk w okolicy kostek i stóp lub uczucie ciężkich nóg, palenie, pieczenie i dyskomfort. Niezwykle istotna jest wczesna i szybka diagnostyka oraz odpowiednie leczenie. Najskuteczniejszą metodą leczenia zaawansowanej choroby żylakowej jest operacja żylaków, którą coraz częściej udaje się przeprowadzić w warunkach kliniki jednego dnia. Zabieg usunięcia żylaków polega na usunięciu niewydolnej żyły.  Cobacz ceny na tej stronie WWW
Decydując się na zabieg należy być świadomym, że operacyjne leczenie żylaków — jak każda operacja — obarczone jest jednak pewnym ryzykiem i możliwością wystąpienia powikłań. Trzeba zaakceptować tymczasowy ból pooperacyjny, miejscowe zaburzenia czucia na skórze i nieestetyczny wygląd nogi po operacji spowodowany krwiakami utrzymującymi się nieraz nawet przez 3–4 tygodnie. Chirurdzy stosują różne techniki operacyjne. Postęp w tej dziedzinie zmierza do eliminacji nawrotów, poprawy efektu kosmetycznego, zminimalizowania urazowości zabiegu oraz skrócenia czasu rekonwalescencji. Żylaki początkowo są defektem kosmetycznym jednak nie leczone powiększają się, dają uporczywe dolegliwości a następnie mogą być przyczyną groźnych powikłań. Jeśli więc zauważymy pojawienie się poszerzeń żylnych na nogach warto jak najszybciej skonsultować się z lekarzem w celu podjęcia odpowiedniej diagnostyki i podjęcia metody leczenia.

Okiem reportera


biznes
finanse
ekonomia
pieniądz
przedsiębiorstwa