Nasze publikacje

Najnowsze


Dodany przez Karolina | 2017/07/03

najczęstsze powody wypadków w pracy
Pomimo tego, że każdy pracodawca usilnie stara się zapewnić w 100% bezpieczne warunki do pracy swoim pracownikom, czasem zdarzy się, że z przyczyn wcześniej nie przemyśliwanych wydarzy się niefortunny, a czasem nawet tragiczny wypadek.
OświetleniePierwszym elementem, który jest nagminnie bagatelizowany przez właścicieli hal magazynowych i produkcyjnych jest oświetlenie przemysłowe led, którego ilość jest najczęściej niewystarczająca. Stare lampy wiszące pod sufitami, w większości przypadków to pozostałości po instalacjach jeszcze sprzed 10, nawet 15 lat. ich światło jest nieodpowiednie na obecnie wymagane warunki, pomijając już stan techniczny żarówek czy kloszy. Oświetlenie hali produkcyjnej to nie temat, który może zostać pominięty przy kontrolach BHP.
Dowiedz się więcej na temat oświetlenia na: www.integrasoft.pl
OznakowanieOdpowiednie oznakowanie np. ścieżek, którymi poruszają się wózki widłowe, skutecznie informują nas o miejscu, gdzie nie powinno nas tak na prawdę być. To samo dotyczy miejsc składowisk odpadów niebezpiecznych, czy substancji zagrażających życiu i zdrowiu.
Przestrzeganie zasadZasady BHP są spisywane, nie po to, aby utrudnić pracę i życie operatorów maszyn czy magazynierów. Wręcz przeciwnie. Reguły tworzone są po to, by w jak największym stopniu zminimalizować szanse na wystąpienie wypadku w miejscy pracy. Pamiętajmy zatem, żeby pamiętać o tych zasadach, bo mogą nam one nawet uratować życie.
Mając świadomość tych trzech ważnych elementów jesteśmy nie tylko w stanie zapewnić maksimum bezpieczeństwa sobie podczas pracy, ale też i innym. Wielu producentów zawiera w swoich opakowaniach przydatne ulotki, np. producent oświetlenia do magazynów pozostawia dokładne instrukcje w jakich odstępach powinny być instalowane lampy oświetleniowe.

Okiem reportera


biznes
pieniądz
przedsiębiorstwa
przemysł
oświetlenie
bhp