Nasze publikacje

Najnowsze


Dodany przez Karolina | 2017/09/12

Ocieplanie ścian zewnętrznych
Ocieplanie ścian zewnętrznych różnego typu nowoczesnymi materiałami budowlanymi to jest bez wątpienia najlepszy sposób na to, żeby nasze budynki stały się jeszcze bardziej energooszczędne.

Powinniśmy zwracać uwagę zwłaszcza na domy, które zostały zbudowane w latach 80-tych i wcześniej. 
To one właśnie nie spełniają kompletnie nowoczesnych norm, przy okazji narażając też swoich właścicieli na ogromne wydatki, które są związane z kosztami ogrzewania. Jak docieplić ściany to bardzo często spotykane pytanie. Przede wszystkim obecnie najczęściej stosowana jest do tego wełna mineralna albo styropian. Materiały te mają bardzo podobne do siebie właściwości termoizolacyjne. Jednak niezwykle często wybór któregoś z nich zależy wyłącznie od preferencji inwestora. Powinniśmy przy tym pamiętać koniecznie, że niektóre technologie wykonywania ociepleń przewidują wyłącznie używanie wełny albo styropianu. Dlatego pod żadnym pozorem nie jest wskazane stosowanie ich zamiennie. 
Zaprawy do systemów dociepleń to także istotna kwestia.
Największą zaletą wełny mineralnej jest niewątpliwie jej elastyczność. W ten sposób łatwo dopasowuje się ona do miejsc, w których jest układana. Wypełnia wszystko zawsze bardzo szczelnie. Dobrej jakości tynki strukturalne aż tak mocnej zaprawy nie potrzebują. Zaletą wełny mineralnej jest także to, że materiał ten jest całkowicie niepalny, a także odporny na bardzo wysoką temperaturę. Posiada ona również i wady o których trzeba pamiętać. Największe zagrożenie dla niej to niewątpliwie wilgoć. Powinniśmy jej wystrzegać się za wszelką cenę. Po nasyceniu wodą traci swoje właściwości izolacyjne.
Dowiedz się więcej na: http://becco.eu/produkty/produkty-kategoria-6/zaprawy-do-systemu-ocieplen

Okiem reportera


jak docieplić ściany
dobrej jakości tynki strukturalne
zaprawy do systemów dociepleń