Nasze publikacje

Najnowsze


Dodany przez Jarosław | 2017/12/27

Pomoc w pokonaniu stresu
Współcześnie każdego dnia narażeni jesteśmy na stresujące sytuacje, z którymi często nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić.

Problemy w pracy lub w domu, oczekiwania, którym nie możemy sprostać, problemy finansowe, ciągłe poczucie bycia ocenianym sprawia, że stopniowo tracimy pewność siebie oraz poczucie własnej wartości. 
Dlatego też coraz większa liczba osób potrzebuje profesjonalnej pomocy. Należy z niej skorzystać niezwłocznie, gdyż nieleczone objawy mogą przenieść się na fizyczne funkcjonowanie ciała. Nieleczony stres może prowadzić do rozwoju nerwicy, kołatań serca, uczucia duszności oraz tak zwanej guli w gardle. Pomoc w uporaniu się z problemem oferują gabinety psychologiczne oraz psychoterapeutyczne. Pomoc psychologiczna zabrze pomoże wyjść nam z kryzysowej sytuacji oraz uporać się z problemami. Profesjonalny psychoterapeuta zabrze zaoferuje odpowiednie metody leczenia oraz terapie, które pozwolą z innej strony spojrzeć na nasz problem. 
Psychoterapia zabrze pomoże się nam zrelaksować, nauczy nas jak poradzić sobie z nadmiarem stresu oraz nauczy technik jego redukcji. Odpowiedni specjalista powinien zacząć terapie od nauki pacjenta samodzielnego radzenia sobie z problemami, zamiast od razu sięgać po środki farmaceutyczne. 
Psychoterapia powinna rozpocząć się od wnikliwej rozmowy psychoterapeuty z pacjentem, dokładnego zbadania jego problemu. Czasem już sama seria szczerych rozmów pomaga pacjentowi. Dzieję się tak dlatego, że głośne opowiedzenie o swoim problemie może sprawić, że przestanie on być dla nas przeszkodą nie do pokonania.
Dobry zespół psychoterapeutów znajdziesz na FRIPP.ORG.PL

Okiem reportera


biznes
finanse
ekonomia
pieniądz
przedsiębiorstwa