Nasze publikacje

Najnowsze


Dodany przez Bartłomiej | 2017/12/29

Skąd wziąć sztandar?
Sztandar - nieodłączny element podniosłych uroczystości, symbol i wizytówka różnych zgrupowań, oddziałów, instytucji...

Niejako reprezentuje swego właściciela podczas świąt religijnych, państwowych i lokalnych, balów i spotkań charytatywnych, wreszcie i imprez sportowych. Jest szczególnie cenny dla żołnierzy czy strażaków, którzy nierzadko strzegą go od pokoleń jako niezwykle ceną pamiątkę. Zarówno w historii, jak i obecnie odgrywa niebagatelną rolę.
Ale czy zastanawiali się kiedyś Państwo, skąd obecnie biorą się sztandary? Przypuśćmy, że jakaś nowo powstała szkoła potrzebuje proporca. Co wówczas należy zrobić, gdzie się udać? Czy są jakieś normy określające wygląd, materiał albo rozmiary sztandarów? To wszystko może być tematem niejednego treściwego wykładu. Zatem skracając zagadnienie do wersji przyczynkowej, można powiedzieć, że sztandar może stworzyć w zasadzie każdy, kto potrafi dobrze haftować. Ta umiejętność jest dzisiaj jednak niestety w zaniku. Stąd tez są specjalne ośrodki zajmujące się tworzeniem sztandarów. Współcześnie często spotyka się proporce z haftem komputerowym z tej strony www 
Tworzy je na przykład drukarnia z Lublina. Koszty taką techniką wykonanego sztandaru są znacznie niższe, dlatego wiele instytucji decyduje się na wyrób drukowany. Niezależnie jednak od sposobu wykonania, każdy producent sztandarów musi pamiętać, że taka flaga powinna być unikatowa i istnieć tylko w jednym egzemplarzu! Na tym polega istota sztandaru. Nie wolno więc powielać pomysłów, kopiować koncepcji, wzorować się na jakichś rozwiązaniach. To musi być oryginalne dzieło, stworzone od początku do końca z myślą o danej instytucji i na jej rzecz.

Okiem reportera


biznes
finanse
ekonomia