Nasze publikacje

Najnowsze


Dodany przez Jarosław | 2018/01/18

Sprzęt biurowy wspomaga pracę
Jaki sprzęt biurowy wspomaga pracę? Komputery, drukarki, kserokopiarki.

Te urządzenia przynoszą wiele korzyści i pozwalają korzystać z uroków nowoczesnej techniki. Materiały eksploatacyjne są potrzebne w biurach oraz w mieszkaniach i domach indywidualnych użytkowników - z reguły wybiera się sprawdzone marki, jak np. Black Point, HP, Canon itp. Tonery do drukarek dostępne na stronie https://www.amidruk.pl , tusze do drukarek, drukarki laserowe oraz atramentowe muszą stanowić żelazny zapas każdego biura. Jaką drukarkę wybrać: laserową, atramentową czy igłową? Wszystko zależy od potrzeb oraz efektywności. Zanim kupimy drukarkę powinniśmy zastanowić się jakich wydruków potrzebujemy, czyli czarno-białych czy kolorowych, czy będziemy drukować duże ilości, czy drukarka powinna być jednocześnie faksem, skanerem i kopiarką, jaka jakość wydruku jest niezbędna, ile komputerów zamierzamy podłączyć do danej drukarki oraz jakie opinie są dostępne na temat wybranej przez nas drukarki.

Dopiero po dokonaniu analizy powinniśmy wybrać odpowiednią drukarkę. Do użytku domowego poleca się tanie drukarki atramentowe oraz igłowe. W biurach najlepiej sprawdzą się drukarki laserowe – najlepiej z wszystkimi możliwymi opcjami dodatkowymi. Następnie należy zamawiać przeglądy drukarki regularnie co pół roku, a sprzęt naprawiać od razu, gdy tylko ulegnie awarii. Drukarki są urządzeniami, do których wkłada się tonery. Tonery oryginalne kosztują od 100 złotych wzwyż, a tonery używane to koszt około 50 złotych, czyli znacznie mniejszy. Jednak oryginalne tonery mają większą wydajność, wyższą trwałość oraz lepszą jakość. Oszczędność zatem może być pozorna, a zakup oryginalnego tonera będzie znacznie bardziej opłacalna.

Podsumowując, każdy toner powinien być kupowany rozważnie, a drukarka musi mieć wysoką jakość i nie powinna cierpieć z powodu stosowania regenerowanego toneru. Nie warto narażać się na przedwczesną wymianę sprzętu biurowego, bo nowe urządzenia sporo kosztują i stanowią obciążenie budżetu firmy. Mądry właściciel dba o sprzęt i nie pozwala sobie na rozrzutność, wiedząc, jak dużo ona kosztuje. Lepiej mieć drukarkę przez 5-10 lat niż wymieniać ją po roku czy dwóch. Szczególnie w dobie kryzysu gospodarczego.

Okiem reportera


biznes
biuro
materiały eksploatacyjne
druk
firma