Nasze publikacje

Najnowsze


Dodany przez Bartłomiej | 2018/02/22

Trener od życia
Coach to bardzo popularna współcześnie profesja.

Zajmuje się nią wiele osób, niestety nie każdy wbrew swojemu przekonaniu nadaje się do tego, by zostać trenerem interpersonalnym. Jakie cechy powinny wyróżniać osoby udające się na kurs treningu interpersonalnego dostępny na stronie http://www.metrum.edu.pl/oferta/rozwoj-osobisty/trening-interpersonalny ? Oczywiście otwartość na innych ludzi to priorytet.
Ludzi trzeba też lubić, tylko wtedy uda im się naprawdę pomóc. Aby było to możliwe, nie należy jednak narzucać im swojej woli i własnych rozwiązań problemu. Można rozmawiać, dyskutować, sugerować. Szkoła trenerów sugeruje jednak jednoznacznie, że decyzja należy do klienta. To on musi być przekonany, że chce postąpić tak, a nie inaczej. 
Jak zostać coachem? 
Przede wszystkim warto poszukać dobrego nauczyciela. W Polsce działa wiele szkół przygotowujących do takiego zawodu. Nie wszystkie są godne polecenia. Szukając tej najlepszej, warto zrobić mały środowiskowy wywiad i popytać znanych sobie coachów, gdzie się kształcili i które miejsca mogą polecić. Prowadzenie szkoleń z zakresu coachingu to wyzwanie. 
Trzeba do niego podejść odpowiedzialnie, ponieważ tylko wówczas zyskuje się szanse na to, by realnie odmieniać życie innych ludzi. Poza tym inwestowanie we własny rozwój przydaje się także ze względów bardziej praktycznych. Przede wszystkim pozwala zjednać sobie klientów. Będą oni wracać tylko do takiego coacha, którego szanują i cenią. 
Dobry specjalista może też liczyć na ich pozytywne oceny oraz przychylne komentarze wśród znajomych. Liczba klientów świadczy natomiast o sukcesie. Zwłaszcza jeżeli są oni zadowoleni.

Okiem reportera


szkoła trenerów
jak zostać coachem
kurs treningu interpersonalnego