Nasze publikacje

Najnowsze


Dodany przez Paweł | 2016/01/12

Wypadek w Austrii? Pomoże Ci Tomasz Klimek
Pomimo tego, że żyjemy i funkcjonujemy w Unii Europejskiej, która stara się ujednolicać obowiązujące na swoim terytorium prawo, mamy często problemy z niuansami prawnymi w różnych krajach Wspólnoty.

Czy w takim wypadku byłoby korzystne posiadanie zaufanego kontaktu w jednym z krajów UE, np. w Austrii? 
W przypadku problemów prawnych, takich jak: odszkodowanie za wypadek w Austrii, zakładanie spółki w Austrii, sprawy cywilne i karne, pomóc Ci może specjalista z prawa cywilnego i odszkodowawczego  Na szczególną uwagę zasługują sprawy odszkodowawcze, gdzie poszkodowany, dzięki pomocy specjalisty z dziedziny prawa, jest w stanie uzyskać o wiele wyższe świadczenia od firm ubezpieczeniowych. Przykładowo poszkodowany, który doznał obrażeń na ciele może liczyć na wysoką kwotę w zależności od poziomu szkody. Czy zdarzenia z udziałem polskich kierowców to częste przypadki w Austrii? Oczywiście, że tak. Austria to popularny kierunek wycieczek polskich turystów, wyjeżdżających na narty do Włoch lub docelowo do Austrii. Okres sezonu narciarskiego dodatkowo zwiększa ryzyko powstania szkody. W takich przypadkach warto mieć pod ręką kontakt do sprawdzonego specjalisty, który pomoże w uzyskaniu należnego odszkodowania. 
Austria jest również obiecującym kierunkiem ekspansji polskich przedsiębiorstw. Prowadzenie działalności wymaga jednak odpowiedniej formy prawnej, co można rozwiązać poprzez zakładanie spółki w Austrii. Procedura prawna nie jest jednak prosta i oczywista. Wymaga znajomości austriackiego prawa gospodarczego. W tym przypadku również przyda się pomoc polskiego prawnika, który pomoże w całym procesie i zaoszczędzi czas, który przedsiębiorca może wykorzystać na budowanie swojej pozycji na nowym rynku.

Okiem reportera


odszkodowanie