Nasze publikacje

Najnowsze


Dodany przez Karolina | 2017/03/22

Zdobywanie informacji o finansach
Rozległa wiedza o finansach przyda się każdemu z nas.

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię zarobienie na lokatach bankowych czy zrozumienie jak działa ściąganie należności w Niemczech - istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz poszerzyć swoją wiedzę. Będą one oczywiście dobrane do rodzaju informacji, jakie Cię interesują.

Od czego zacząć?
Wiele ciekawych informacji na podstawowe tematy będziesz w stanie znaleźć w Internecie. Jeśli jednak chodzi o wyszukiwanie informacji w dziedzinie finansów, warto zawsze zwrócić uwagę na datę publikacji danego artykułu czy wpisu encyklopedycznego. Przepisy oraz regulacje zmieniają się dość często i warto zadbać o to, aby nasza wiedza była aktualna. Z jakich stron internetowych korzystać? Ze sprawdzonych. Generalnie nie warto zaglądać do stron i encyklopedii, które mogą edytować inni ich użytkownicy, ponieważ nigdy nie będziemy mieć stuprocentowej pewności co do rzetelności danego wpisu. Staraj się więc trzymać stron prowadzonych przez fachowców w dziedzinie finansów. Aby rozpocząć wyszukiwanie, możesz po prostu wpisać frazę taką jak jakimi sposobami odzyskuje się należności i zapoznać się z serwisami, które opisują ten problem.

Wiele bardziej specjalistycznych pytań będzie wymagało fachowej wiedzy. Jeżeli masz w kręgach znajomych ekonomistę albo prawnika, będziesz mógł z łatwością porozmawiać z nimi na przykład o ty, czym się różni windykacja zagraniczna od polskiej. Jeśli jednak nie masz znajomych z szeroką wiedzą w tej dziedzinie, możesz zawsze posłużyć się radcą prawnym z odpowiednimi kwalifikacjami (do znalezienia m.in. na www.tenetservice.pl). Prze umówieniem się na rozmowę, warto dowiedzieć się, czy dana osoba dysponuje konkretną wiedzą - na przykład na temat regulacji zagranicznych - ponieważ każdy profesjonalista będzie specjalizował się w nieco innych zagadnieniach.

Okiem reportera


biznes
finanse
przedsiębiorstwa